paket arıtma

| PAKET ARITMA

AKSU Arıtma evsel atık su arıtma tesisinin anahtar teslim kurulumunu ve isletmeye alınmasını gerçekleştirip, arıtılmış suyla bahçe sulaması ve/veya ileri arıtmada uygulayarak kullanma suyu elde etmenizi sağlar. Böylece suyun geri kazanılması sağlanmış olur.

AKSU Arıtma evsel atık su arıtımı için (SU- AKSU) markası ile paket ve beton tesisler kurmaktadır. 25 – 2500 kişi eşdeğerinde evsel ve organik nitelikli endüstriyel atık su sorunu olan her yerde kullanılır.

Paket Tesisler (AKSU-P) mühendislik hesaplamalarına göre dizayn edilmiş, taşıma sorunu olmayan ve yer üstüne kurulan estetik yapılardır. Tesis boyutuna göre 3-5mm ST 37 çelikten imal edilip yüzeyler kumlandıktan sonra bir kat astar, bir kat renklendirme olarak iki kat epoksi mastik boya ile boyanmaktadır. Düşük ve yüksek debilerde dahi standartlara uygun çıkış suyu sağlar.

Beton Tesisler (AKSU-B) yer sorunu olan veya mevcut foseptikleri bulunan yerlerde yeraltına inşa edilir (İstenmesi halinde yer üstüne de yapılabilir). Pano ve kapaklar yer üstünde tutularak müdahale şansı verilir.

AKSU-P ve AKSU-B altyapısı olmayan ve atık deşarj sorunu olan tüm işletme ve tesislerde kullanılabilen biyolojik arıtma üniteleridir. Aktif çamur sistemiyle atık sular biyolojik olarak arıtılır. Ünitede oluşan fazla çamur kirlilik yüküne göre yılda bir kez vidanjörle çekilebilir veya yeşil alanlarla oldukça verimli bir kompozit gübre olarak kullanılabilir. Mevsimsel değişen debilerde kumanda panosundaki kademelerle düşük ve yüksek kapasiteli olarak çalıştırılabilir. AKSU arıtma ünitelerinin avantajları olarak otomatik işletme, düşük işletme maliyeti, kokusuz çalışma, minimum bakım, yüksek verimlilik söylenebilir.

Arıtma KabiniAKSU Arıtma;
* Atık Su Arıtma Tesisine evsel nitelikli atik su gelmesi koşulu ile çıkış suyunun Çevre Kanunu Su Kirliliği Kontrolü Yönetmeliği alıcı ortama deşarj standartlarına uygun olacağını AKSU Arıtma garanti eder.

* Aksi taktirde AKSU Arıtma bu standartları sağlamak için proseste gerekli düzenlemeleri ücretsiz olarak yapmayı taahhüt eder.

* Arıtma Tesisinde kullanılacak tüm ekipmanlar 1(bir) yıl süre ile firmamızın garantisi kapsamındadır.

* Arıtma tesisinde kullanılacak tüm malzeme ve ekipmanlar TSE standartlarına uygun olacaktır.

* Bir yıllık servis ve bakım garantisi vardır. Sonraki yıllarda bakim sözleşmeleri ile periyodik bakım imkanı sağlanmaktadır.